W Wieruszowie będzie stacjonarne hospicjum

Kontrakt na 10 łóżek
2022-01-13 13:51

Od 1 lutego w wieruszowskim szpitalu ma ruszyć oddział opieki paliatywnej i hospicyjnej w formie stacjonarnego hospicjum. Zarząd Powiatowego Centrum Medycznego złożył ofertę na postępowanie konkursowe. Szpital jest już po kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia. 

fot. PCM w Wieruszowie

Oddział ma zapewnić opiekę nad ludźmi obłożnie chorymi, którymi ciężko opiekować się właściwie w warunkach domowych. - Na początek złożyliśmy wniosek do NFZ na 10 łóżek – zdradza dr Małgorzata Ruczka, zastępca dyrektora ds. medycznych. - Dziś była komisja z NFZ, która sprawdzała i weryfikowała, czy jesteśmy na to przygotowani. W poniedziałek będzie otwarcie konkursu i poznamy wówczas bardziej konkretne decyzje.  

Hospicjum w Wieruszowie 

Nowy oddział będzie mieścił się przy oddziale wewnętrznym. - Natomiast nie będzie to jego kosztem, bo to są zupełnie inne sale. Nie jest to zmniejszenie oddziału wewnętrznego, tylko jakby ciąg dalszy na tym samym piętrze – uzupełniła dr Ruczka. 

W grudniu na potrzeby szpitala zakupiono m.in. koncentratory tlenu - dla oddziału pediatrycznego i hospicjum, materace przeciwodleżynowe dla oddziału chorób wewnętrznych i hospicjum), meble i wyposażenie dla hospicjum stacjonarnego, sprzęt medyczny dla oddziału chirurgii jednego dnia, lampę zabiegową dla poradni ginekologiczno-położniczej. 

- Zamierzamy przyjmować pacjentów, którzy będą posiadali skierowanie na NFZ, co będzie dalej, czas pokaże – zapowiada dr Ruczka. - Dany lekarz wystawia takie skierowanie, jeżeli pacjent oczywiście spełnia określone wymogi. Chodzi o osoby z chorobami onkologicznymi w skrajnym stadium, których rodziny nie są w stanie zapewnić właściwych warunków leczenia w domu, bądź też osoby, które spełniają określone wymagania. 


W grudniu informowaliśmy o bezpiecznym badaniu płuc w Wieruszowie

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę