Zniesiono restrykcje dotyczące pszczół

Powiat Wieruszowski
2022-02-07 14:48

3 lutego Powiatowy Lekarz Weterynarii wydał rozporządzenie uchylające obszar zapowietrzony, na którym wystąpiła choroba zakaźna - zgnilec amerykański pszczół. 

Po wykryciu w sierpniu 2021 r. ogniska w Mieleszynie, restrykcje dotknęły gminę Bolesławiec, Wieruszów oraz Czastary. Na obszarze zakazano m.in. organizowania targów lub wystaw pszczół, przemieszczania i obrotu rodzinami pszczelimi, matkami pszczelimi, czerwiem, pszczołami, pniami pszczelimi, produktami pszczelimi oraz sprzętem i odzieżą ochronną. 

Gospodarstwo pasieczne w Mieleszynie składało się z 7 rodzin pszczelich. Ognisko zostało zlikwidowane we wrześniu poprzez spalenie chorych rodzin pszczelich i ich gniazd po uprzednim zabiciu pszczół, czyszczeniu i dezynfekcji uli pod nadzorem urzędowym PLW. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę