Znacznie przekroczył prędkość. Miał sądowy zakaz...

WIELUŃ
2022-04-21 13:06

Policjanci wieluńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 53- letniego kierowcę mercedesa, który znaczne przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Ponadto okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

21 kwietnia 2022 roku mundurowi z wieluńskiej drogówki podczas służby w miejscowości Nowy Świat na drodze krajowej nr 43 skontrolowali prędkość kierowcy mercedesa. Auto przemieszczało się w obszarze zabudowanym z prędkością 115 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 65 km/h. - Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 53- latek. Po sprawdzeniu w policyjnym systemach okazało się, że mężczyzna posiada również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - mówi st. asp. Katarzyna Grela z KPP. - Wobec kierowcy skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za naruszenie zakazu kierowania pojazdem mechanicznym. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę