Tugazeta

Zmienili decyzję rzutem na taśmę

Gmina Łubnice
2017-07-29 09:24
Rada Gminy w Łubnicach podjęła już ostateczną decyzję w sprawie zmiany nazewnictwa ulic. Mieszkańcy kilku z nich już niedługo będą musieli zapamiętać nowe nazwy. 
 
Obecny rok to prawdziwa rewolucja w kwestii nadawania nazw. Wszystko przez ustawę o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego. W gminie Łubnice trwały konsultacje, na podstawie których wybrano najbardziej pożądane nazwy. W ostatniej chwili, na wniosek mieszkańców, udało się zmienić propozycję w przypadku ul. Hanki Sawickiej w Andrzejowie. Ten odcinek miał przyjąć nazwę ul. Akacjowej a faktycznie będzie się nazywał ul. Ladomierz. - Myślę, że jest to bardzo dobra inicjatywa ze strony mieszkańców - podkreśla wójt Henryk Ciosek. - Przygotowaliśmy cały proces dotyczący zmiany nazw ulic. Otrzymane wyniki głosowania pozwoliły nam na wstępne analizy, po których widać było, że zdania rzeczywiście były różne. Nazwa Ladomierz nawiązuje do tradycji. Mieszkańcy mieli tutaj rację. 
 
Jak będą nazywały się pozostałe ulice? Dzietrzkowice: Świerczewskiego - Prosta, Wójcin: 22 lipca - Krótka, Zawadzkiego - Strzelnicza, Dzierżyńskiego - Makowa, Świerczewskiego - Strażacka. 
 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę