Tugazeta

Zmiany na oddziale dziecięcym

WIERUSZÓW
2021-03-10 08:57

Nowe otwarcie nastąpiło na Oddziale Pediatrycznym Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie. Ordynatorem została dr n.med. Małgorzata Ruczka, specjalista w dziedzinie pediatrii oraz specjalizant w dziedzinie gastroenterologii.

- Chcielibyśmy zaprosić wszystkich naszych pacjentów oraz wszystkich lekarzy do współpracy, ponieważ bardzo chcielibyśmy, aby wszystkie dzieci z tego powiatu, które mają problemy, zwłaszcza gastroenterologiczne, do nas trafiły, abyśmy mogli je diagnozować - mówi pani doktor.  - Możemy wykonywać badania diagnostyki przewlekłych bólów brzucha oraz niedoborów masy ciała i wzrostu małych dzieci z alergiami pokarmowymi. Od niedawna mamy zakupiony sprzęt do testu laktozowego i fruktozowego, w przypadku nietolerancji laktozy i fruktozy. Zapraszamy, zwłaszcza małe dzieci, niemowlaki, w przypadku których rodzice bądź lekarze podejrzewają alergie pokarmowe: czy to ze strony skóry, czy przewodu pokarmowego, z takimi objawami jak zaparcia, biegunki, ulewania, wymioty.

Do oddziału dzieci mogą trafić natychmiast, po odpowiednim skierowaniu przez lekarza rodzinnego czy tzw. "wieczorynkę". - Do nas nie ma kolejek, nie czeka się 3 miesiące na termin przyjęcia - zaznacza dr. n.med. Ruczka. - Wystarczy do nas zadzwonić, umówić termin przyjęcia. My takie dziecko, oczywiście z rodzicem, zapraszamy na diagnostykę. Rodzice, nawet z uwagi na covid, nie mają ograniczonego dostępu do dzieci, zawsze mogą być z nimi na oddziale. Prosimy jedynie o nieodwiedzanie innych osób, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się infekcji.

Ordynator podkreśla, że jeśli nie uda się zdiagnozować problemu, szpital zawsze może skierować pacjenta dalej. - Większość badań podstawowych i trochę rozszerzonych mamy możliwość wykonania u nas na oddziale - dodała.  

Rodzice nie płacą za swój pobyt na oddziale.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę