Tugazeta

Zmarł Ojciec Ludwik Kaszowski

WIERUSZÓW
2017-06-06 09:20
W nocy z poniedziałku na wtorek w wieku 77 lat zmarł Ojciec Ludwik Kaszowski, który przez ostatnie kilka lat służył w Parafii Zesłania Ducha Sw. w Wieruszowie. 
 
Ojciec Ludwik urodził się 14 sierpnia 1939 r. w Jaworznie. Profesję wieczystą przyjął 25 marca 2000 r. a 9 czerwca 2001 r. przyjął święcenia kapłańskie na Jasnej Górze. Paulin obok codziennych obowiązków zakonnych poświęcał się pracy naukowej na rzecz miasta. Rozprawę doktorską pt. Geomorfologiczna działalność Potoku Białego w Tatrach obronił w lutym 1972 r. i uzyskał stopień doktora nauk geograficznych na Wydziale BiNoZ UJ. Pierwszego października 1972 r. został mianowany adiunktem. Specjalizował się w problematyce fluwialnej i dotyczącej dynamiki rzeźby obszarów górskich. W 1985 r. napisał rozprawę habilitacyjną pt. Rzeźba i modelowanie gór wysokich strefy suchej na przykładzie Hindukuszu Munjan. Habilitował się na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UJ 5 marca 1985 r. 
 
Msza pogrzebowa zostanie odprawiona 8 czerwca o godz. 13.00 w kościele o. Paulinów. Uroczystości poprowadzi biskup Łukasz Buzun.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę