Złoto i Brąz na Międzywojewódzkich Mistrzostwach

Relacja z biegów sztafetowych
2021-10-12 15:12

W pierwszy weekend października nasi zawodnicy wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu na orientację. W rozgrywanych w Warszawie zawodach zdobyli medale w biegach sztafetowych! Brązowy wywalczyli w sztafecie wojewódzkiej: Kacper Narożny z UKS GOK Galewice (1 zm.) , Jakub Domagała z UKS Grom Sokolniki (2 zm.) , oraz Jakub Wiśniewski z Azymutu Pabianice ( 3 zm) . Jednak prawdziwym hitem tego dnia okazała się rywalizacja w sztafecie młodziczek. Tutaj sztafeta wojewódzka z Oliwią Żuczkowską z UKS GOK Galewice na 3 zmianie oraz koleżankami z Azymutu Pabianice ( Sarą Lorenz-1 zm. i Hanna Pabich- 2 zm.) wywalczyła złoty medal! Po dwóch zmianach zajmowały bardzo dobrą 4 pozycję z niewielką stratą do podium i szansami na medal. Po bardzo dobrym biegu Oliwii wyprzedziły rywalki i wygrały rywalizację w kategorii K14! Tuż za podium uplasowała się sztafeta wojewódzka z Zuzanną Chałupką z UKS Grom Sokolniki w składzie.

Oprócz biegu sztafetowego na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików rozegrany był bieg sprinterski na typowo osiedlowym terenie. Najlepiej poradził sobie Kacper Narożny zajmując 6 miejsce w M14 i tracąc 1 minutę do medalu. Na 8 miejscu uplasowała się Oliwia Żuczkowska w K14. Na nieco dalszych lokatach uplasowali się: Jakub Domagała 16 miejsce, i Zuzanna Chałupka 18 miejsce.

Ostatnim dniem zmagań był bieg klasyczny rozegrany na terenach leśnych znajdujących się w pobliżu Warszawy. Tego dnia także najlepiej poradził sobie Kacper Narożny zajmując po niezwykle wyrównanej rywalizacji 5 miejsce ze stratą 19 sekund do medalu! To niewiele biorąc pod uwagę, że trasa tego dnia liczyła prawie 4,4 km i 18 punktów kontrolnych. Na 13 uplasował się Jakub Domagała. W K14 nasze zawodniczki zajęły kolejno: Oliwia-13 miejsce, Zuzanna -17 miejsce.

Gratulujemy całemu zespołowi osiągniętych wyników!