Tugazeta

Zielone mikołajki w powiecie wieruszowskim

Eko akcja z PSL
2021-12-06 16:13

Działacze PSL na terenie powiatu wieruszowskiego w mikołajki rozdawali sadzonki drzew. To sposób na zwrócenie naszych oczu ku ekologii, ale to także symboliczne nowe otwarcie ludowców w regionie. 

Niedawno nowym prezesem PSL powiatu wieruszowskiego został Marek Kanicki. - Wybraliśmy ten dzień Św. Mikołaja, tak aby móc mieszkańcom wskazać konieczność dbania o to nasze środowisko, aby ono było przyjazne nam, wszystkim mieszkańcom, abyśmy mogli znaleźć się w przyszłości i oddychać pełnymi płucami. Nie zawsze to się udaje, a z naszej strony nasza organizacja promuje ochronę naturalnego środowiska, kultywowania regionalnej kultury środowiskowej. Myślę, że ten dzień temu służy. Myślę, że w jakimś małym, stopniu przyczyni się do pokazania konieczności ochrony środowiska. 

Ostatnie dni dla PSL-u upływały pod znakiem wyborów. Do Rady Naczelnej podczas kongresu został wybrany Andrzej Szymanek, honorowy już prezes ludowców powiatu wieruszowskiego. Za swoją aktywność została doceniona również była poseł Elżbieta Nawrocka, która wybrana została do Głównej Komisji Rewizyjnej PSL. - Dwie osoby z tak małego powiatu mamy w naszych naczelnych władzach - zauważył prezes Kanicki. - Myślę, że jest to dla nas satysfakcjonujące i bardzo istotne, ważne. Tam będą działać, pewne rzeczy korygować, sprawdzać prezesa starego, łącznie z nowo wybranym przewodniczącym Rady. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę