Zerwane dachy i powalone drzewa

Powiat Wieruszowski
2022-02-17 08:32

Burza z wyładowaniami oraz krupą śnieżną obudziła wczesnym rankiem mieszkańców regionu. Przed godz. 6.00 strażacy wyjechali do usuwania pierwszych skutków szalejącej nawałnicy. 

W usuwaniu skutków wiatru biorą udział strażacy z JRG w Wieruszowie oraz wiele jednostek OSP z powiatu wieruszowskiego. Bryg. Dariusz Górecki, dowódca JRG oraz rzecznik prasowy KP PSP, przekazał nam, że aktualnie strażacy zabezpieczają zerwany dach m.in w Borkach Pichelskich. Drogi były bądź nadal są zablokowane przez powalone drzewa. Czytelnicy informują także o wywróconych ciężarówkach na trasie S8. 

Interwencje miały już miejsce m.in. w Galewicach, Przyworach, Radostowie Pierwszym, Klatce i Kowalówce. Do służb ratunkowych stale napływają nowe zgłoszenia. 

Jak informuje IMGW, w powiecie wieruszowskim aktualnie występują porywy wiatru do 76 km/h. Wiatr stopniowo będzie się wzmagał i w porywach osiągał do 100 km/h, lokalnie do 115 km/h. 

 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę