ZDW o postępach prac na odcinku Lubczyna - Wyszanów

Gmina Wieruszów
2022-05-13 12:53
ZDW o postępach prac na odcinku Lubczyna - Wyszanów

Na drodze wojewódzkiej w ciągu DW 450 kontynuowane są roboty związane z rozbudową tzw. „odcinka bramowego” między Lubczyną a Wyszanowem.

Zakończono już roboty związane z budową kanalizacji deszczowej. Wykonano także większość chodnika oraz kontynuowane są prace związane z układaniem podbudowy pod ścieżkę rowerową. Niebawem drogowcy rozpoczną układanie masy bitumicznej jezdni na pozostałej części odcinka objętego inwestycją.

Inwestycja zakłada: wymianę konstrukcji jezdni, przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi, budowę chodników, zjazdów, ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszych, odwodnienia, oświetlenia drogowego, kanału technologicznego.

Roboty rozpoczęły się w sierpniu, a ich zakończenie planowane jest do końca września tego roku. Wartość robót to prawie 8,5 mln zł.

Nadal obowiązują zamkniecie dla ruchu i objazdy. Dla pojazdów do 3,5 t przez: Jutrków i Cieszęcin. Dla pojazdów powyżej 3,5 t przez: Grabów nad Prosną - Ostrzeszów (DW 449) - Kępno (DK 11/ ul. Wieluńska) - Wieruszów (DW 482).

Droga nr 450 to trasa, która łączy województwa łódzkie i wielkopolskie. To tzw. odcinek bramowy z racji jej położenia na wjeździe do regionu. Niewielki fragment leżącej na terenie województwa łódzkiego drogi 450 jest również ważny ze względu bliskość węzła na drodze ekspresowej S8 w Wieruszowie.

 

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę