Zdarzenia z udziałem pieszych w powiecie wieruszowskim. Apel Policji!

REGION
2023-03-18 09:27
Zdarzenia z udziałem pieszych w powiecie wieruszowskim. Apel Policji!

Od początku 2023 roku na terenie powiatu wieruszowskiego odnotowano trzy zdarzenia z udziałem pieszych. Przyczyną wypadku i kolizji drogowych było nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na przejściach dla pieszych. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierowców, jak i pieszych.

Do trzech zdarzeń z udziałem pieszych doszło na terenie miasta Wieruszów od początku tego roku. Nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących pojazdami było główną przyczyną jednego wypadku i dwóch kolizji drogowych. Apelujemy do kierowców aby dostosowali prędkość do warunków atmosferycznych poprzez zmniejszenie prędkości jazdy, zwiększenie odległości od auta jadącego przed nim aby w sytuacji nagłego hamowania nie doszło do zderzenia. Kierowco pamiętaj o zachowaniu szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych. Warto przypomnieć, że uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności, szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania. Mimo że dotyczą wszystkich, to podwójnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być piesi, którzy przy wypadku i kontakcie z nadwoziem pojazdu zawsze przegrają. Ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo pamięta o obserwacji pojazdów, upewniając się, czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze. Co istotne kierujący pojazdem, widząc znak informacyjny o przejściu dla pieszych, powinien-zgodnie z przepisem-zmniejszyć prędkość i zwiększyć uwagę.

Pamiętaj:

- nie wbiegaj na przejście dla pieszych

- upewnij się, że pojazdy się zatrzymały

- nie korzystaj z telefonu komórkowego lub innego urządzenia 

- zachowaj czujność

- noś odblaski


Kierowco:

- zwolnij

- zachowaj środki ostrożności i zasadę ograniczonego zaufania

- zachowaj odstęp od poprzedzającego cię pojazdu

- nie omijaj w miejscu nie dozwolonym, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych

- używaj świateł mijania całą dobę

 

asp. Piotr Siemicki

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę