Tugazeta

Zbadano wątek nagłej usterki

Wracamy do kolizji z udziałem radiowozu
2021-12-10 09:48

Po dwóch miesiącach od zdarzenia z udziałem radiowozu w Wyszanowie, wstępnie wiadomo, że do kolizji nie przyczynił się stan pojazdu. Komenda Powiatowa Policji z Wieruszowa zapowiada skierowanie wniosku do Sądu o ukaranie funkcjonariusza, który tego dnia prowadził pojazd. 

Zdarzenie miało miejsce w połowie października 2021 r. na ul. Mikorskiej w Wyszanowie. 44-letni funkcjonariusz z wieruszowskiej Komendy Powiatowej Policji stracił kontrolę nad prowadzonym radiowozem i uderzył w bariery ochronne oraz przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia uszkodzony został radiowóz oraz metalowe bariery ochronne. - Policjant w chwili kolizji był trzeźwy - relacjonowała nam wówczas komenda.

W sprawie badany był wątek "nagłej usterki". Jak się okazuje, nic takiego nie powinno mieć miejsca, ponieważ po przeprowadzonych dogłębnych oględzinach, nie stwierdzono aby pojazd faktycznie posiadał jakieś wady. 

- Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie wykazało, że winę za zaistnienie tej kolizji drogowej ponosi kierujący - przekazuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie. - Radiowóz, który wówczas uczestniczył w tym zdarzeniu, był sprawny technicznie. W związku z powyższym na sprawcę zdarzenia skierowany zostanie wniosek o ukaranie do Sądu za spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę