Zatrzymani za narkotykowy proceder

REGION
2022-08-04 10:38
Zatrzymani za narkotykowy proceder

Wieluńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 35 lat związanych z narkotykowym procederem. W zajmowanym przez 35-latka domu funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 280 gramów marihuany, amfetaminy, MDMA oraz 160 tabletek ekstazy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Decyzją sądu 35-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Wieluńscy  policjanci sprawdzają wszystkie informacje o osobach, które mogą posiadać środki odurzające. Tym razem trop doprowadził ich do 26- latka. 1 sierpnia 2022 roku funkcjonariusze w trakcie przeszukania w miejscu pracy podejrzewanego, w zajmowanej przez niego szafce ubraniowej zabezpieczyli niewielką ilość marihuany oraz specjalny młynek do rozdrabniania środków odurzających. Dodatkowo ustalono, że mężczyzna udzielał również narkotyku swojej znajomej. Na podstawie zebranego materiału dowodowego  26-latek usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, ich udzielania oraz posiadania przyrządów służących do ich przetwarzania. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kryminalni na tym nie poprzestali, pracując nad sprawą ustalili u kogo, 26-latek zaopatrywał się w nielegalne substancje. Był nim 35- latek zamieszkujący na terenie Wielunia. Następnego dnia podczas przeszukania w zajmowanym przez niego domu funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad  280 gramów marihuany, amfetaminy, MDMA  oraz 160 tabletek ekstazy . Mężczyzna doprowadzony został do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, ich kilkukrotnego udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz posiadania przyrządów służących do ich  przetwarzania. Na wniosek prokuratora decyzją sądu wobec 35- latka zastosowano tymczasowe aresztowanie na okres 3  miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę