Tugazeta

Zatrzymali pijanego Gruzina

OSIEK
2021-04-06 09:42

Wzorowa obywatelska postawa zawsze zasługuje na wyróżnienie. Takim zachowaniem wykazało się dwoje mieszkańców powiatu wieruszowskiego, którzy w Osieku zatrzymali pijanego kierowcę. Odpowiednia reakcja tych osób, doprowadziła do zatrzymania amatora jazdy na „podwójnym gazie”. Nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z ruchu i teraz musi liczyć się z karą nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz sądowym zakazem kierowania pojazdami.

4 kwietnia przed godziną 21.00 dyżurny wieruszowskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy w Osieku w gminie Galewice. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 28–letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego jadąc za oplem corsa zauważyła, że jego kierowca jedzie tzw. „wężykiem” co wskazywało, że znajduje się pod działaniem alkoholu. - Wówczas kobieta telefonicznie powiadomiła policję. Jednocześnie poprosiła pomoc w ujęciu nietrzeźwego swojego znajomego - relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP. - Gdy kierowca opla zatrzymał się, poproszony o pomoc świadek, wyjął kluczyki ze stacyjki jego pojazdu. 

Policjanci ustalili, że kierujący oplem to 49–letni obywatel Gruzji. Mężczyzna odmówił jednak policjantom badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, czuć było od niego jednak wyraźną woń alkoholu. 

- W tej sytuacji funkcjonariusze zatrzymali obcokrajowca, od którego została pobrana krew do badań - dodaje asp. sztab. Pawlak. - Wykażą one stężenie alkoholu w jego organizmie w czasie kierowania pojazdem. Mundurowi zatrzymali również mężczyźnie prawo jazdy, natomiast pojazd został odholowany na parking strzeżony. 

Policjanci składają podziękowania czujnym mieszkańcom za obywatelską, godną do naśladowania postawę. Dzięki takiej odważnej reakcji być może nie doszło do tragedii na drodze.

Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa, lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę