Zarzut morderstwa, gwałtu oraz znęcania!

25-latek usłyszał zarzuty w sprawie śmierci dziecka
2017-10-01 18:52
Znęcanie się, gwałt oraz zbrodnia kwalifikowanego zabójstwa to zarzuty, jakie usłyszał w niedzielę popołudniu 25-letni obcokrajowiec zatrzymany w związku ze śmiercią 3-letniego chłopca. Dramat rozegrał się w piątek na terenie jednego z bloków Osiedla Warszawska w Wieruszowie.
 
Ogłoszono zarzuty zbrodni kwalifikowanego zabójstwa ze zgwałceniem i znęcania nad osobą nieporadną ze względu na wiek, ponieważ był to 3-letni chłopiec, osoba nad którą ciążył obowiązek opieki - opowiada Jolanta Szkilnik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu. - To jest zbrodnia, której dolna granica pozbawienia wolności wynosi nie mniej niż lat 12, kara 25 lat lub dożywotniego pozbawienia wolności. Bez wątpliwości prokurator skieruje wniosek o tymczasowy areszt wobec podejrzanego, ze względu na wysoką grożącą karę jak również obawę mataczenia i ukrywania się. 
 
23-letniej matce nie postawiono zarzutów. Wszystko wskazuje na to, że mieszkanka gminy Wieruszów również była ofiarą zwyrodnialca. - Matka była zatrzymana i z jej udziałem przeprowadzono czynności procesowe. Poczynione ustalenia i materiał dowodowy bezspornie wskazał, że nie była w czasie zdarzenia. Brak danych aktualnie do przypisania jej sprawstwa, pomocnictwa lub jakiejś innej formy przestępczych działań względem dziecka - dodała prokurator Szkilnik. 
 
Dziecko z obrażeniami ciała w piątek trafiło do szpitala w Łodzi. Chłopiec zmarł w sobotę. Mężczyzna, który miał doprowadzić do śmierci 3-latka legitymował się portugalskim paszportem. 
 
Patryk Hodera

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę