Tugazeta

Żartownisia czekają konsekwencje

Sprawa rzekomego topienia się w Biadaszkach
2021-07-19 11:45

W niedzielne przedpołudnie wieruszowscy policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który powiadomił o wymyślonej sytuacji topienia się osoby. Teraz mieszkaniec powiatu wieruszowskiego odpowie przez sądem, za wywołanie niepotrzebnej czynności służb ratunkowych.

18 lipca przed 10.00 dyżurny wieruszowskiej komendy policji został poinformowany o tonącej osobie w zbiorniku wodnym w Biadaszkach w gminie Galewice. Skierowani na miejsce policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej przeszukali wskazany rejon, gdzie nie zastali żadnego zagrożenia i osób potrzebujących jakiejkolwiek pomocy. 

- Policjanci szybko ustalili, że zgłaszającym wymyśloną sytuację jest 21–letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego - relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy KPP. - Następnie mundurowi zostali powiadomieni, że mężczyzna ten awanturuje się w rejonie kościoła przy ulicy Parkowej w Galewicach. Na miejscu interwencji policjanci ustalili, że 21 latek zachowywał się irracjonalnie, krzyczał, natomiast z jego ust mundurowi wyczuwali woń alkoholu. Po udzieleniu pomocy medycznej, awanturnik uspokoił się. W tej sytuacji, za zakłócenie ładu i porządku publicznego policjanci ukarali mężczyznę wysokim mandatem karnym. 

21–latek nie potrafił jednak racjonalnie wytłumaczyć policjantom powodu zgłoszenia wymyślonej sytuacji. W związku z powyższym mężczyzna odpowie teraz przed sądem, za wywołanie niepotrzebnej czynności służb ratunkowych. Za takie zachowanie, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nawet do 1500 złotych. 

- Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tej sytuacji. Po zakończonej interwencji, mężczyzna został przekazany rodzinie - dodał asp. sztab. Pawlak. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę