Tugazeta

Zapisy do urzędu w celu nadania numer PESEL

WIERUSZÓW
2022-03-16 14:19

Urzędy Stanu Cywilnego, działające przy Urzędach Gmin w całej Polsce, notują ogromne zainteresowanie ze strony obywateli Ukrainy, którzy chcą mieć nadany numer PESEL. 

Dziś w Urzędzie Miejskim w Wieruszowie do godz. 14.00 wydano 8 takich numerów. Jak usłyszeliśmy od kierownictwa USC, wszystko odbywałoby się sprawniej gdyby dedykowany temu program działał szybciej. Aby uniknąć niepotrzebnych kolejek a także w celu zapewnienia odpowiednich warunków petentom, wizyty są umawiane na konkretny dzień oraz godzinę. Tylko w Wieruszowie zapisy dotyczą już nawet dni w pierwszej połowie kwietnia. 

– Apelujemy, aby obywatele Ukrainy gremialnie nie ruszyli pierwszego dnia do urzędów. Taki sam apel wystosował również Ambasador Ukrainy w Polsce, pan Andrij Deszczycia. Termin złożenia wniosku nie będzie miał wpływu na udzielenie wsparcia - zapewnia MSWiA. - Bez względu na to, kiedy obywatele Ukrainy udadzą się do urzędu, mają zagwarantowaną ochronę prawną od dnia przybycia do Polski – poinformował wiceminister Paweł Szefernaker. Wspólny masowy punkt organizowany przez rząd i samorząd warszawski ruszy od soboty na Stadionie Narodowym.

W ramach alertu RCB, użytkownicy telefonii komórkowej posiadający ukraińskie karty SIM, otrzymają wiadomość w języku ukraińskim z prośbą, aby nie udawać się gremialnie w pierwszym dniu do urzędów.

Tutaj znajdziecie oficjalny komunikat Urzędu Miejskiego w Wieruszowie - również w języku ukraińskim. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę