Tugazeta

Zalety śledzenia GPS w samochodach ciężarowych

Materiał partnera
2021-11-23 10:30

Ogólnie rzecz biorąc, posiadanie monitoringu GPS dla samochodów ciężarowych zainstalowanych w pojazdach przyniesie ogromne korzyści. Będziesz mieć całkowitą kontrolę nad swoją flotą pojazdów, ponieważ przez cały czas będziesz świadomy ich statusu i będziesz mógł natychmiast podejmować decyzje uwzględniające aktualne warunki. Z biegiem czasu zauważysz, że znacznie zwiększyłeś produktywność taboru, a wydatki zostały znacznie zredukowane. Po więcej informacji zapraszamy do zapoznania się z niniejszym artykułem!

Oszczędność czasu i pieniędzy

Praktycznie wszystko, co jest monitorowane przez globalny system monitorowania pozycji, może pomóc zaoszczędzić na kosztach działań firmy. Na przykład nadmierna prędkość jazdy jest ważnym powodem wysokiego zużycia paliwa, a gdy kierowcy utrzymują wolniejszą i bezpieczniejszą prędkość, zużywają go znacznie mniej. Istnieje wiele systemów, które automatycznie ostrzegają, gdy kierowca jedzie za szybko, i sugerują zmniejszenie prędkości.

Możesz również zaoszczędzić paliwo, wysyłając najbliższy pojazd do miejsca pracy, a dzięki dobremu systemowi śledzenia jest to możliwe. Pozwoli to też na redukcję czasu realizacji zamówienia, dzięki czemu klienci będą bardziej usatysfakcjonowani. Innym sposobem na zaoszczędzenie kosztów jest bardziej skrupulatne podejście do kwestii rozliczeń, co jest możliwe dzięki specjalnym aplikacjom. Te wykorzystują rozliczenia z „punktami orientacyjnymi” w witrynach dla klientów.

Bezpieczna jazda

Jedną z rzeczy, w których śledzenie pojazdów użytkowych jest bardzo skuteczne, jest proaktywne podejście do bezpieczeństwa aktywów i bezpieczeństwa pracowników. Znacznie łatwiej jest reagować na każdy rodzaj sytuacji awaryjnej z kierowcą lub sprzętem, gdy wiesz dokładnie, gdzie się znajdują. Istnieją również aplikacje towarzyszące systemowi monitorowania, które mogą monitorować działania kierowcy.

Źródło: https://www.verizonconnect.com/pl/

Wszelkie zachowania, takie jak gwałtowne hamowanie, przyspieszanie, nadmierne przyspieszanie lub korzystanie z telefonu w trakcie jazdy, mogą być ściśle monitorowane, a menedżer może podjąć wszelkie kroki, które uzna za konieczne w celu ich eliminacji. Warto również wdrożyć wśród kierowców nawyk eco-drivingu.

Poprawa obsługi klienta

Wszyscy menedżerowie chcieliby móc skrócić czas dostawy bez kompromisów w zakresie jakości tej usługi. Kiedy korzystasz z systemu śledzenia GPS, dyspozytorom można dostarczać aktualizacje na żywo, aby wszyscy zaangażowani byli świadomi dokładnego statusu dostawy. Ponieważ dysponujesz mapowaniem w czasie rzeczywistym, będziesz dokładnie wiedzieć, gdzie w danym momencie znajduje się dany pojazd. Oznacza to, że będziesz w stanie na bieżąco informować klientów, kiedy ich dostawy dotrą na miejsce, zamiast zapewniać im zakres kilku godzin.

Podsumowanie

Dziś trudno wyobrazić sobie firmę transportową działającą bez skutecznego monitoringu GPS. Tym bardziej że ten jest w stanie zoptymalizować działania przedsiębiorstwa na wielu polach, nie tylko związanych z samą kwestią lokalizacji samochodów ciężarowych.

 

 

Galeria

Komentarze

Komentarze zostały wyłączone.