Tugazeta

Zaktualizowana koncepcja zbiornika

Gmina Galewice
2020-08-06 09:02

Planowany od wielu lat zbiornik „Okoń” w gminie Galewice ma być magnesem przyciągającym mieszkańców oraz osoby z zewnątrz. Od wielu lat wspomina się o jego budowie, a każda władza powoli przybliża gminę do symbolicznego wbicia szpadla. Co obecnie wiemy o zamiarach samorządu?

Mamy zaktualizowaną koncepcję – przyznaje wójt Piotr Kołodziej. - Mówimy tutaj o 30 hektarach, ponad 800 tys. litrów wody. Patrząc dzisiaj z perspektywy, co się w gminie dzieje, pogłębiającej się suszy takie zbiorniki są potrzebne. Mam nadzieję, że w tym momencie uda nam się przekonać do tej inwestycji „Wody Polskie”. Jesteśmy już po spotkaniach, rozmowy cały czas toczą się w tym temacie. Liczmy również na pomoc rządową, bo w tym momencie inwestycja przekracza możliwości inwestycyjne gminy Galewice.

Budowa zbiornika „Okoń” jest jednym z punktów programu komitetu „Niezależni Galewice”, z którego wywodzi się obecny wójt.

 

 

 

 

 

 

 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę