Z Lututowa do Kazimierza Dolnego

Relacja nadesłana do redakcji
2022-11-23 09:47
Z Lututowa do Kazimierza Dolnego

W ramach projektu Miejskiego Ośrodka Kultury w Lututowie pn. „Plantacja Kultury w Lututowie” został zorganizowany dwudniowy wyjazd warsztatowy do Kazimierza Dolnego. Wzięli w nim udział wszyscy uczestnicy warsztatów plastycznych ( w tym z rękodzieła). Uczestnicy mogli podziwiać serce Kazimierza - piękny Rynek o ciekawej architekturze czy krajobraz z rozciągającą się w tle Wisłą. W nawiązaniu do tematyki warsztatów, zobaczyli prace różnych twórców sztuki z tego regionu. Piękne obrazy, ceramikę czy przedmioty z wikliny można było podziwiać przy każdej kazimierskiej uliczce. Również odwiedzili w Puławach Pałac Czartoryskich. Nie zabrakło też odwiedzenia miejsc z kart historii jak Góra Trzech Krzyży, Zespół zamkowy czy Cmentarz Żydowski „Kirkut”. Uczestnicy mogli też obejrzeć kręty malowniczy Wąwóz Korzeniowy Dół z silnie rozwiniętą siecią odsłoniętych korzeni i pni starych drzew.

Projekt realizowany jest w ramach Programu „Edukacja Kulturalna 2022” , dofinansowanego ze środków MKiDN z Funduszu Promocji Kultury- państwowego funduszu celowego.

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę