Tugazeta

Z Cieszęcina bliżej do gwiazd

Kosmiczne zajęcia przy radioteleskopie
2021-10-29 12:51

Zajęcia edukacyjne z młodzieżą przeprowadzono w piątek w sąsiedztwie radioteleskopu w Cieszęcinie. Głównym zadaniem było rysowanie ogromnego koła - równika, oraz elipsy - drogi ziemi dookoła słońca.

- Celem spotkania jest edukacja młodzieży na bazie matematyki i astronomii. Chcemy zachęcić młodzież do zainteresowania się astronomią i astronautyką. W ten sposób będą mieli lepszą motywację do nauki matematyki, biologii, fizyki, chemii, które to dziedziny dzisiaj są  motorem postępu technicznego, technologicznego oraz cywilizacji - przybliża Kazimierz Błaszczak, który razem ze swoim stowarzyszeniem realizuje projekt "Młodzież i Kosmos" - Warsztaty z Matematyki i Astronomii z Radioteleskopem. 

W drugiej części spotkania młodzież wysłuchała wykładu naukowca z Wrocławia, który opowiadał m.in. o prawie Keplera oraz o układzie słonecznym. 

Zadanie zostało zrealizowane w ramach mikrograntu pozyskanego poprzez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich Opus. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach programu Nowe Fio na lata 2021-2030.

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę