Wyszanów przegrał z Walichnowami. Centra goni lidera

PIŁKA NOŻNA
2022-09-27 07:36

Prosna Wyszanów w derbach powiatu uległa 1:5 (1:1) Centrze Walichnowy.

Zespół z gminy Sokolniki dumnie kroczy do awansu w Klasie A. Mecz w Wyszanowie, co prawda, rozpoczął się 1:0 dla gospodarzy (po celnym trafieniu Denisa Bednarka), jednak później inicjatywa należała do gości z Walichnów. W 42 minucie na 1:1 odpowiedział Andrii Mandziuk. Strzelanie w drugiej połowie rozpoczął Leszek Ziębiński, kiedy to sędzia uznał jego trafienie w 50 minucie. Kwadrans później gola zdobył Mateusz Wójciak. W 78 minucie gry wynik podwyższył Tobiasz Rzeźnik, a całość w 84 minucie zamknął Maciej Wojnarowski.

Prosna Wyszanów: Denis Bednarek, Maciej Blok (Adam Melkowski 70'), Bartosz Gocha, Roman Humennyi, Patryk Karbowski (Jakub Kowalski 68'), Jakub Olejnik, Wojciech Piętak (Mateusz Zgoda 68'), Hubert Sopel, Konrad Sroczyński, Seweryn Stolarski (B), Łukasz Trzeciak (C). Rezerwowi: Mateusz Brylak, Jakub Marczak, Dmytra Zimaila.

Centra Walichnowy: Paweł Jurczyk, Andrii Mandiuk, Daniel Misiek, Bartosz Pawlak, Paweł Puszcz (Damian Jurczyk 80'), Tobiasz Rzeźnik (Mateusz Cieśla 83'), Wojciech Szkudlarek, Łukasz Tomczak (B), Mateusz Wójciak, Mikołaj Wojnarowski (Maciej Wojnarowski 67'), Leszek Ziębiński (C) (Bartłomiej Janke 82'). Rezerwowi: Szymon Fras, Kuba Pietrzak.

Po 5 spotkaniach Centra Walichnowy traci 3 punkty do lidera, KS Kraszkowice. Zespół 4 razy wygrywał i zaliczył jedną porażkę. Prosna Wyszanów, która znajduje się na 5. pozycji w tabeli, 3 razy wygrywała i 2 razy musiała uznać wyższość rywala.