Wyszanów gotowy do akcji

Gmina Wieruszów
2022-02-20 10:31

Ochotnicza Straż Pożarna w Wyszanowie podsumowała działalność w 2021 r. Zarząd otrzymał jednogłośne absolutorium. 

W roku sprawozdawczym jednostka liczyła 113 członków oraz dwie młodzieżowe drużyny pożarnicze. Z uwagi na obostrzenia związane z Covid-19 zrezygnowano z organizacji większych wydarzeń. Doszło m.in. do spotkania opłatkowego przedstawicieli organizacji działających na terenie wsi. Strażacy wykonali m.in. nowe orynnowanie sali, udostępniali nieodpłatnie salę na festyn, spotkanie mikołajkowe i spotkania KGW. 

Gmina Wieruszów obok przekazania dotacji na zakup sprzętu, zapewniła ogrzewacze gazowe do remizy w kwocie prawie 8 tys. zł. Na terenie sali kontynuowano remont damskiej łazienki oraz rozpoczęto remont łazienki dla mężczyzn a także odświeżenie korytarza. - Wszystkie te przedsięwzięcia zostały ukończone i na chwilę obecną możemy cieszyć się nowymi, odremontowanymi łazienkami. W korytarzu czekamy jeszcze na drzwi, które zostaną wykonane przez naszego członka Ireneusza Sikorę - mówił prezes OSP Adam Fiołka. - Serdeczne podziękowania dla druha Mariana Juszczaka, który przekazał darowiznę w kwocie 15 tys. zł oraz klej do płytek obu łazienek. Podziękowania dla Dominika Kurzawy, Kamila Okonia oraz Bartosza Gochy za nieodpłatne wykonanie instalacji elektrycznej w remontowanych łazienkach oraz w korytarzu. Dziękuję dh Pawłowi Mosce oraz Jarosławowi Walczakowi za ich bardzo duży wkład w prace przy remoncie. Wykonali także obłożenie tarasu oraz schodów tarasowych płytami betonowymi. Dziękuję wszystkim pozostałym niewymienionym wcześniej druhom, którzy pomagali przy remontach łazienek i korytarza. Dziękuję również za wpłaty darowizn oraz odpis 1% podatku na rzecz OSP Wyszanów. 

Prezes Fiołka dziękował jednocześnie prezesowi Kółka Rolniczego w Wyszanowie za przekazanie na remont łazienek 10 tys. zł oraz darowizny w postaci materiałów w kwocie ponad 5 tys. zł. Jak dodał prezes, OSP otrzymała jednocześnie pożyczkę 20 tys. zł od Kółka aby móc ukończyć remont. 

W ramach działalności bojowej, OSP Wyszanów regularnie wyjeżdżała do akcji. Częstotliwość dysponowania zależy oczywiście od KP PSP w Wieruszowie. Ochotnicy zawsze są gotowi nieść pomoc, choć nie zawsze są wysyłani do akcji. Ostatnio np. do Kowalówki, która leży najbliżej Wyszanowa, zadysponowano inną jednostkę. W 2021 r. OSP odnotowała 23 wyjazdy do akcji. 

Siłą jednostki jest młodzież oraz, jak zauważył prezes Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Wieruszowie dh. Waldemar Kopacki, - liczba umundurowanych kobiet. 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę