Wystawa Aliny Maślanki

Prace można oglądać w PBP
2018-04-12 14:37
W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie nastąpiło otwarcie wystawy prac Aliny Maślanki "Podróże igłą malowane". 

Autorka prac pochodzi z Łodzi, ale jej korzenie sięgają Żdżar w gminie Bolesławiec. - Hafty interesują mnie od zawsze - przyznała w rozmowie z nami Alina Maślanka. - Praktycznie to od 18 roku życia. Kiedyś nie było takich możliwości jak dziś, nie było muliny, nie było takich tkanin, także robiliśmy na takich prostych materiałach, na mulinie, która była u nas w Polsce dostępna. W tamtych czasach, żeby wyszyć obraz, musiałam kupować mulinę w różnych miejscach w Polsce, bo jej odcienie były tak różne, że mogłam z nich zrobić jakiś obrazek. W tej chwili wszystko mamy dostępne.
 
Pani Alina nie ma do końca sprecyzowanych tematów swojej twórczości. - Jak zobaczę obrazek to muszę go wyszyć - uśmiecha się. - Jak mi się obrazek nie podoba to go nie wyszyję. Zaczęłam wyszywać widoczki z całego świata. 
 
Autorka wystawy w planach ma wyszycie obrazu z wizerunkiem bolesławieckiej baszty i żdżarskiego kościoła. 
 
Wystawa w PBP w Wieruszowie będzie dostępna do 26 kwietnia.

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę