Wystartuje Centrum Usług Społecznych

WIERUSZÓW
2017-09-30 10:03
Rada Powiatu Wieruszowskiego zatwierdziła i przyjęła do realizacji projekt o nazwie "Centrum Usług Społecznych". Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy wsparciu Starostwa Powiatowego pozyskało ponad 3 mln zł zewnętrznego wsparcia na realizację różnych zadań związanych z kapitałem ludzkim. 
 
"Centrum Usług Społecznych" to projekt, który został złożony do Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Będzie finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w ramach wsparcia społecznego. - Polega na tym, że osoby, które nie są w pełni funkcyjne w swoich środowiskach będą uzyskiwać wsparcie - wyjaśnia Andrzej Szymanek, starosta wieruszowski. - Będą to osoby niepełnosprawne z pewnymi dysfunkcjami, wymagające pomocy ze strony społeczeństwa i konkretnych opiekunów. Projekt będzie realizowany poprzez wsparcie polegające na pewnym doskonaleniu ich działalności ale będą stworzone mieszkania wsparcia, gdzie te osoby będą przygotowywać się do samodzielnego funkcjonowania. 
 
Liderem wiodącym projektu jest powiat wieruszowski ale dołączyły do niego również gminy  Bolesławiec, Lututów, Wieruszów i stowarzyszenie integracyjne "Klub Otwartych Serc" z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci - Oddział Miejski w Wieruszowie. - Projekt opiewa na kwotę blisko 3,5 mln zł i będzie realizowany do 2020 r.  Podpiszemy umowę na finansowanie z Wojewódzkim Urzędem Pracy i od 1 listopada powinniśmy zacząć go realizować - zaznacza starosta. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę