Wyślą listy do ponad 3 tys. osób

WIERUSZÓW
2017-10-04 15:22
Od 1 października ZUS rozpoczął wysyłkę informacji z indywidualnym numerem rachunku składkowego. W powiecie wieruszowskim takie powiadomienie powinno dotrzeć do ponad 3 tys. osób. 
 
Od października do końca roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych prześle ponad 220 tys. listów do płatników składek w województwie łódzkim. Listem poleconym do każdego przedsiębiorcy wysłany zostanie indywidualny numer rachunku składkowego, na który od stycznia 2018 r. będzie należało regulować składki jednym przelewem.
 
Pisma wysyłane będą na adres siedziby lub korespondencji, które zostały podane przez płatnika składek w ZUS-ie. Posiadacze profilu na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS, znajdą też swój numer w zakładce – Płatnik.
 
Jeżeli adresy uległy zmianie a płatnik nie poinformował o tym Zakładu, może się zdarzyć, że list nie dotrze do adresata. By uniknąć takiej sytuacji ZUS zaprasza płatników, którzy nie dopełnili jeszcze obowiązku powiadomienia zakładu o zmianie adresu siedziby lub korespondencji, do jak najszybszego skorygowania danych.
 
Co zrobić jeśli płatnik nie otrzyma do końca roku informacji z indywidualnym numerem rachunku składkowego? Koniecznie  skontaktować się z ZUS-em w celu uzyskania takiego numeru. Od stycznia bez indywidualnego numeru rachunku składkowego nie będzie można  opłacić składek. Wraz z końcem roku dotychczasowe rachunki poszczególnych funduszy zostaną zamknięte i składki można będzie przekazać jedynie na swoje konto składkowe.
 
Indywidualny numer rachunku składkowego zbudowany jest z liczb, które oznaczają bank, jednostkę ZUS oraz numer NIP płatnika (graficzna struktura rachunku w załączeniu). Osoby, które chcą sprawdzić poprawność swojego rachunku mogą to zrobić w każdej jednostce ZUS lub przez Centrum Obsługi Telefonicznej. Podziału składek na poszczególne fundusze będzie dokonywał ZUS. Od stycznia 2018 r. dokonana wpłata  w pierwszej kolejności będzie pokrywała najstarsze zadłużenie, tym samym powodując niedopłatę w bieżących składkach. Dla płatników, którzy korzystają z dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego oznacza to utratę prawa do zasiłku chorobowego. By zachować to prawo, prosimy płatników, którzy mają niewielkie zadłużenia, by uregulowali je do końca roku. Jeżeli zadłużenie jest na tyle wysokie, że jednorazowa spłata byłaby zbyt dużym obciążeniem dla płatnika, zapraszamy jeszcze przed końcem roku do zawarcia układu ratalnego z ZUS. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli spłacić dług, ale także powoduje wstrzymanie narastających odsetek, a w przypadku wszczętego wcześniej postępowania egzekucyjnego wobec dłużnika, powoduje jego zawieszenie. W kontekście e-składki natomiast, pozwala na zachowanie prawa do zasiłku chorobowego. Warunkiem jest terminowa opłata rat i bieżących składek.                                       

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę