Tugazeta

Wypoczywaj zdrowo i bezpiecznie!

Ferie z DWD w Głazie
2018-02-02 11:05
Pod takim tytułem zostało zorganizowane spotkanie wypoczywających w Domu Wczasów Dziecięcych TPD w Głazie dzieci z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej z Wieruszowa. Jak bezpiecznie wypoczywać? Jak ustrzec się przed  grypą? Na takie właśnie pytania odpowiadano na spotkaniu, które miało typowo  edukacyjny charakter. W toku prowadzonej prelekcji nawiązano również do zagrożeń wynikających z niewłaściwie stosowanej antybiotykoterapii oraz innych substancji uzależniających. Wiele słyszymy w mediach i niejednokrotnie w najbliższym otoczeniu, o substancjach, które posiadają psychoaktywne właściwości zbliżone do działania narkotyków. 
 
Co to są „dopalacze”? Jak wyglądają? Jak działają? Jakie jest ryzyko związane z używaniem? Dzieciaki z zainteresowaniem brały czynny udział w dyskusji. Na zakończenie rozdano uczestnikom materiały edukacyjne. A wszystko po to, ażeby nasze dzieci wypoczywały zdrowo i bezpieczne!
 
Aktualnie w placówce w ramach ferii zimowych przebywają  dzieciaki z województwa łódzkiego oraz śląskiego. Ogółem 78 osób. Oprócz wspaniałej atmosfery dzieciaki uczestniczą w zajęciach programowych przygotowanych przez personel placówki pod hasłem „ Wypoczywam aktywnie”. 
 
Głównym celem organizacji turnusu jest poprawa stanu zdrowia oraz kształtowanie nawyków systematycznych ćwiczeń korekcyjnych. Codzienna, obowiązkowa gimnastyka korekcyjna oraz zajęcia rekreacyjne nordic walking prowadzone przez kadrę specjalistów cieczą się dużym zainteresowaniem. 
 
Wspaniała atmosfera i dobry nastrój to oznaka dobrego samopoczucia, jakie można zaobserwować na twarzach dzieci.
 
W czasie tegorocznych ferii zimowych w Domu Wczasów będzie przebywało ogółem około 300 dzieci - dodaje dyrektor Mirosław Dębski.   
 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę