Wypadek i obywatelskie zatrzymanie

Policja podsumowuje okres świąteczny
2021-12-28 12:01

W czasie Świąt Bożego Narodzenia wieruszowscy policjanci prowadzili działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Na drogach naszego regionu można było zauważyć większą liczbą funkcjonariuszy. W tym czasie odnotowano cztery zdarzenia drogowe.

W czasie Świąt Bożego Narodzenia policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, przestrzeganie ograniczeń prędkości, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.

Podczas świątecznego weekendu w powiecie wieruszowskim, doszło jednego wypadku drogowego, który miał miejsce na trasie S 8. W tym zdarzeniu jedna osoba poniosła śmierć, natomiast dwie osoby zostały ranne. Poza tym pomimo trudnych warunków drogowych, policjanci odnotowali jednie 3 niegroźne kolizje drogowe, ujawnili 20 wykroczeń i zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych, za niesprawności techniczne pojazdów.

Przed świątecznym weekendem, 23 grudnia 2021r. w Wieruszowie doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego 35 – latka, który kierował oplem astra. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Przed nami kolejny świąteczny czas związany z Sylwestrem oraz powitaniem Nowego Roku. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Dlatego tak ważny jest rozsądek i rozwaga. Bardzo ważną rolę stanowią elementy odblaskowe, które w znacznym stopniu poprawiają widoczność niechronionych użytkowników dróg.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę