Wypadek i 7 kolizji. Policja zna przyczynę

Powiat Wieruszowski
2021-12-13 17:33

Tylko dzisiaj, 13 grudnia 2021 roku, wieruszowscy policjanci wykonywali czynności na miejscu ośmiu zdarzeń drogowych. Jedno z nich zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy, natomiast pozostałych siedem okazało się kolizjami. - Przyczyną wszystkich tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu - przekazuje Policja. Tymczasem kierowcy od rana informowali, że to niedostateczne, wręcz żadne, utrzymanie dróg w należytym porządku.

Padający w poniedziałkowy poranek marznący deszcz sprawił, że na drogach powiatu wieruszowskiego powstały bardzo trudne warunki jazdy. Tylko w godzinach dopołudniowych policjanci wykonywali czynności na miejscu ośmiu zdarzeń drogowych.

- Do jednego z tych zdarzeń, wypadku drogowego, doszło o godzinie 8.50 na drodze wojewódzkiej 482 w Kuźnicy Skakawskiej, w gminie Wieruszów - relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak. - Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierująca fordem fiesta, 23–letnia mieszkanka powiatu kępińskiego, na skrzyżowaniu dróg, podczas skrętu w lewo, nie dostosowała prędkości do panujących warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z pasa przeznaczonego do lewo skrętu i zderzyła się z prawidłowo jadącym w tym samym kierunku oplem merivą. W następstwie zderzenia oba pojazdy uderzyły w skarpę przydrożnego rowu. Oplem kierowała 39–letnia kobieta, która wraz z 15–letnią pasażerką pojazdu został przetransportowana do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Uszkodzone zostały pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu.

Do pozostałych kolizji drogowych doszło w Wieruszowie, Nowym Ochędzynie, Klatce, na trasie S8, Jutrkowie oraz w miejscowości Krzyż. - Bezpośrednią przyczyną wszystkich tych zdarzeń  było niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu przez kierujących pojazdami - uzupełnia asp. sztab. Pawlak.  - W związku z powyższym apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, głównie o dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, szczególnie teraz w okresie zimowym. Pamiętajmy, że zimą warunki drogowe często szybko się zmieniają i w takich sytuacjach, prędkość dopuszczalna na danym odcinku drogi nie zawsze jest prędkością bezpieczną.

Redakcja z kolei apeluje do drogowców o szybszą reakcję. Nie zapominajmy, że to również bardzo ważny czynnik naszego bezpieczeństwa. 
 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę