Tugazeta

Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa!

GALEWICE
2021-12-18 12:17

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, szczególnie w czasie roku szkolnego, stanowi jedno z priorytetowych zadań Policji. W tym celu mundurowi we współpracy z Samorządem Gminy Galewice, Ochotniczą Strażą Pożarną oraz Zespołem Ratownictwa Medycznego, przeprowadzili działania profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Galewicach.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wieruszowscy policjanci podejmują wiele działań profilaktycznych, na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. 16 grudnia 2021 roku policjanci z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, wspólnie z przedstawicielami Samorządu Gminy Galewice, strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej, oraz ratownikami medycznymi z Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie, spotkali się z młodzieżą w Szkole Podstawowej w Galewicach. Działania doskonale wpisały się w hasło lokalnej kampanii „Bądź bezpieczny – bądź widoczny”. Spotkanie rozpoczął Wójt Gminy Galewice, Pan Piotr Kołodziej, który m.in. zwrócił uwagę na bardzo ważną rolę elementów odblaskowych, dających bezpieczeństwo pieszym. Przy tej okazji przedstawiciele poszczególnych służb oraz lokalnego Samorządu rozdali młodzieży kamizelki odblaskowe, ufundowane przez Urząd Gminy w Galewicach. W dalszej części wydarzenia policjanci przeprowadzili prelekcje, na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w trakcie zimowego wypoczynku. Funkcjonariusze przypominali młodzieży o bezpiecznych zachowaniach w domu, na ulicy, w kontaktach z nieznajomymi, szczególnie w czasie zbliżającej się przerwy świąteczno – noworocznej. Nie zabrakło również tematów związanych z bezpiecznym korzystaniem z internetu, telefonów komórkowych oraz zagrożeń związanych z kontaktami z niedozwolonymi środkami odurzającymi. Policjanci uczulali uczestników spotkań, na stosowanie się do obowiązujących przepisów sanitarnych. Poinformowali również o odpowiedzialności prawnej za wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń.

- Aby świąteczny czas oraz zimowy wypoczynek był dla wszystkich spokojny i bezpieczny, pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów oraz kierowaniu się zdrowym rozsądkiem i rozwagą - podsumowuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie.
 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę