Tugazeta

Wspólnie chcą walczyć z suszą

Powiat Wieruszowski
2022-01-21 11:44

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w piątek (21.01) podpisano listy intencyjne w sprawie podjęcia  działań zmierzających do współpracy w zakresie racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi w rolnictwie oraz na obszarach wiejskich na terenie powiatu. 

List intencyjny jest potwierdzeniem woli podjęcia partnerstwa zmierzającego do współpracy w wykorzystaniu posiadanego przez strony potencjału merytorycznego, jak również potencjału infrastrukturalnego, w celu wypracowania wspólnych rozwiązań oraz współdecydowania w zakresie tego co dzieje się na danym terenie na rzecz poprawy gospodarki wodnej. 

Najważniejszym działaniem ma być zapobieganie skutkom suszy i diagnoza sytuacji w zakresie zarządzania zasobami wody pod kątem potrzeb rolnictwa i mieszkańców na terenie wiejskim. Strony zadeklarowały podjęcie rozmów i wzajemnych uzgodnień w celu przygotowania działań zmierzających do opiniowania i wypracowania planu rozwoju gospodarki wodą na lata 2022 - 2030. Efektem prac ma być sporządzenie listy niezbędnych prac i działań inwestycyjnych, akcje edukacyjne i informacyjne wśród mieszkańców. 

List intencyjny podpisali przedstawiciele samorządów, gminnych spółek wodnych, reprezentanci "Wód Polskich", ARiMR, ŁODR. Lokalną liderką została wójt gminy Bolesławiec Dorota Makówka. 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę