Współdziałanie 912 Kompanii Lekkiej Piechoty i Kompanii Saperów

Informacja prasowa
2024-07-10 08:54
Współdziałanie 912 Kompanii Lekkiej Piechoty i Kompanii Saperów

W weekend odbyło się szkolenie rotacyjne kompanii saperów wraz z 912 kompanią lekkiej piechoty. Współdziałali oni na terenie zbiornika Jeziorska, gdzie realizowali swoje comiesięczne ćwiczenia.

Szkolenie przeprowadzone było w 3 blokach szkoleniowych. Po przeprawieniu się przez zbiornik Jeziorsko na łodziach saperskich odbyli ćwiczenia z reagowania kryzysowego. Ćwiczyli różne techniki ratownictwa wodnego między innymi przy pomocy bojki ratowniczej, pasa ratowniczego „węgorz”, zasobnika linowego i ćwiczyli łańcuch życia. Zdobywali umiejętności z zakresu wykorzystywania sprzętu ratowniczego i asekuracyjnego – koło, rzutka, kombinezon do pracy w wodzie. Odważnie podejmowali poszkodowanych z głębokiej wody, a także musieli zmierzyć się z wyzwaniem przepłynięcia 50 metrów w pełnym umundurowaniu, co stanowiło nie łatwe wyzwanie.

 

Ostatni blok szkoleniowy odbył się nocą, kiedy to żołnierze prowadzili działania ochronne elektrowni oraz zapory czołowej tamy na Jeziorsku. Dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalizmowi, szkolenie zakończyło się sukcesem.

Autor:
Informacja prasowa

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę