Wracając przez Sycylię

Kolejne dni Pielgrzymki Kanonizacyjnej
2014-04-29 08:00

Kolejny dzień naszej pielgrzymki i kolejne wspomnienie dnia kanonizacji. Po wielogodzinnym oczekiwaniu na tę uroczystą mszę -  zmęczeni ale szczęśliwi – celebrujemy historyczne wydarzenie. Każdy na swój sposób przeżył nabożeństwo - w osobistych intencjach i w swojej modlitwie. Nieważne - jak się okazało - czy byliśmy na Via della Conciliazione przed telebimem czy bezpośrednio na placu św. Piotra. Zastanawialiśmy się dzień wcześniej - czy podobnie jak na po pogrzebie Jana Pawła II będzie jakiś znak w dniu kanonizacji - tak jak podczas pożegnania naszego papieża, kiedy w trakcie liturgii, wiatr zamknął Pismo Święte.

Kiedy papież Franciszek ogłaszał, że Jan Paweł II i Jan XIII zostali świętymi przez zachmurzone niebo zaczęło przebijać słońce. Kiedy dwóch papieży uczestniczyło w wyniesieniu na ołtarze innych dwóch papieży - ludzi których życia byliśmy świadkami i być może wśród nas był ten piąty, wiedzieliśmy że w historii nie było takiego wydarzenia i chyba już nie będzie. Wracamy do kraju przez Sycylię. Ciąg dalszy relacji na http://videomirkow.pl/refleksje-po-kanonizacji/ . Tam też więcej zdjęć.

 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę