Tugazeta

Wpadli zaraz po kradzieżach

WIELUŃ
2022-09-23 11:41
Wpadli zaraz po kradzieżach

W ręce wieluńskich kryminalnych wpadła czwórka złodziei z Bytomia, podejrzanych o kradzieże w sklepach na terenie Wielunia. Zatrzymani, to trzej mężczyźni i kobieta w wieku od 20 do 32 lat. Ich łupem padły markowe obuwie, artykuły odzieżowe i przemysłowe o łącznej wartości około 2800 złotych. Wszyscy usłyszeli już zarzuty kradzieży. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

21 września 2022 roku wieluńscy kryminalni przy jednym z centrów handlowych zwrócili uwagę na zaparkowanego opla astrę oraz dziwnie zachowanie osób, pojawiających się wokół niego. Podczas obserwacji uwagę funkcjonariuszy przykuł fakt, że co jakiś czas do auta podchodzą osoby i wkładają  do bagażnika jakieś rzeczy. Młodzi mężczyźni i kobieta zachowywali się nerwowo. Policjanci podejrzewając, że mogli dokonywać kradzieży w pobliskim centrum handlowym postanowili to sprawdzić. Okazało się, że policyjna intuicja ich nie zawiodła. Podczas sprawdzenia bagażnika pojazdu funkcjonariusze znaleźli w nim 10 par markowego obuwia, artykuły odzieżowe oraz przemysłowe. Cała czwórka nie posiadała dowodów zakupu tych towarów. Funkcjonariusze skrupulatnie zbierając  materiał dowodowy ustalili, że wszystkie te rzeczy pochodziły z kradzieży. Zostały one tego samego dnia, wcześniej skradzione  ze  sklepów na ternie Wielunia. Mundurowi dotarli do pokrzywdzonych, którzy łączną wartość skradzionych towarów wycenili na około 2800 złotych.

- Trzej mężczyźni oraz kobieta w wieku od 20 do 32 lat, zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie - przekazała ast. sztab. Katarzyna Grela z KPP. - Usłyszeli już zarzuty kradzieży. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.  

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę