Wojsko miało kolizję pod Wieruszowem

Trwa przejazd m.in. amerykańskich kolumn
2022-02-23 08:34

W środowy poranek na drodze S8 w okolicach Wieruszowa zatrzymała się kolumna wojsk amerykańskich, której przejazd zabezpieczała polska Żandarmeria Wojskowa. Szereg pojazdów można było zauważyć tuż przy węźle zjazdowym w Wieruszowie.

Jak się okazuje, na miejscu doszło do niegroźnej kolizji. Jeden z cywilnych pojazdów najechał na pojazd Żandarmerii Wojskowej. Na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego, którzy przebadał wojskowych. Ci uskarżali się jedynie na ból pleców. Obyło się bez hospitalizacji. Szczegóły zdarzenia wyjaśnia Komenda Powiatowa Policji.

Kolumna zatrzymała się na poboczu z uwagi na konieczność wymiany opony w jednym z pojazdów.

fot. screen z grupy "Gdzie suszą"

Od poniedziałku 21 lutego 2022 r. rozpęły się na terytorium Polski organizowane przez USA, wielonarodowe ćwiczenia Saber Strike 2022 (SbS22), w których weźmie udział 1300 żołnierzy z Polski oraz około 300 jednostek sprzętu wojskowego. To z tym wydarzeniem związane były niedzielne przeloty wojskowych śmigłowców w regionie m.in. Wieruszowa i Kępna. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę