Tugazeta

Wojewódzkie Mistrzostwa

Wędkarstwo Spławikowe Młodzieży OHP
2017-09-27 16:50
25 września na zbiorniku Koła Wędkarskiego PZW w Wieluniu, a dokładnie na łowisku „Dołek” w Widoradzu - odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa w Wędkarstwie Spławikowym Uczestników i Kadry Łódzkiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy. 
 
Zawody zorganizowała Łódzka Komenda OHP, Hufiec Pracy z Wielunia oraz Koło Wędkarskie Polskiego Związku Wędkarskiego w Wieluniu. Celem zawodów było kształtowanie ogólnej aktywności społecznej i wrażliwości dotyczącej środowiska naturalnego wśród uczestników OHP, kształtowanie aktywnych postaw proekologicznych, propagowanie uprawiania sportu wędkarskiego w zgodzie z zasadami ochrony środowiska, w szczególności ochrony wód, a także popularyzacja wędkarstwa spławikowego jako czynnego wypoczynku nad wodą wśród uczestników i kadry OHP.
 
Podczas słonecznej pogody do zmagań nad wodą stanęło 14 drużyn wędkarskich z województwa łódzkiego. Każdy spośród 38 wędkarzy za pomocą smakowitych i aromatycznych zanęt i przynęt starał się przechytrzyć  ostrożność ryb, ale jak to zwykle z rybami bywa, udało się tylko nielicznym.
 
W zawodach brały udział 3-osobowe drużyny składające się z dwóch uczniów i jednego wychowawcy lub trzech uczestników hufca. Drużynę z wieruszowskiego hufca w tym roku reprezentowali Patryk Witek, Łukasz Derdak oraz Hubert Suszkowski. Nasza reprezentacja, uplasowała się na podium, zajmując trzecie miejsce drużynowo. Uczniowie przywieźli ze sobą dyplom, nagrody oraz medale za udział w zawodach. Medal za ilość złowionych ryb przywiózł Łukasz Derdak, a medal za największą rybę- Patryk Witek.
 
Tekst i zdjęcia:     
Kadra OHP
 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę