Włamali się do mieszkania

REGION
2024-02-12 09:38
Włamali się do mieszkania

Kryminalni z wieluńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 44 lat, którzy włamali się do mieszkania na terenie Wielunia. Ich łupem padła butla gazowa oraz inne drobne przedmioty użytku osobistego. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy. Obaj usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Starszy z nich za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

8 lutego 2024 roku dyżurny wieluńskiej komendy około godziny 13.30 otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z mieszkań na terenie Wielunia. Skierowani na miejsce mundurowi ustalili, że dwaj sprawcy najpierw uszkodzili drzwi wejściowe do lokalu, a następnie ukradli z niego butlę gazową oraz inne przedmioty użytku osobistego. Wartość skradzionych rzeczy wyceniono na kwotę ponad 300 złotych, z kolei straty powstałe w wyniku uszkodzenia drzwi oszacowano na kwotę 800 złotych. Na miejscu włamania policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Praca przyniosła efekty, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalono, że związek z tym przestępstwem mogą mieć dwaj mieszkańcy Wielunia w wieku 36 i 44 lat. Kryminalni szybko do nich dotarli. Młodszy z nich został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli skradzioną maszynkę do robienia papierosów.

Drugi ze sprawców w wieku 44-lat został zatrzymany następnego dnia. Policjanci odzyskali wówczas skradzioną butlę gazową. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Starszy z nich za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał w warunkach recydywy, w związku z czym grozi mu podwyższony wymiar kary, do 15 lat pozbawienia wolności.
 

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę