Wkrótce przetarg na ul. Bursztynową. Co zakłada inwestycja? Zobacz projekty

WIERUSZÓW
2022-11-24 15:07
Wkrótce przetarg na ul. Bursztynową. Co zakłada inwestycja? Zobacz projekty

Jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na przebudowę ul. Bursztynowej oraz połączenie jej z ul. Warszawską w Wieruszowie.

Jedna z wewnętrznych, ale najbardziej strategicznych dróg w Wieruszowie otrzyma nowe życie. Już niebawem dojazd do żłobka, przedszkola, szkoły, ZUSu i całego osiedla będzie możliwy z dwóch stron. Takie rozwiązanie ma odciążyć częściowo ul. Prusa oraz Fabryczną, gdzie w godzinach rannych i popołudniowych panuje wzmożony ruch. 

- Na realizację tej inwestycji otrzymaliśmy ponad 8 mln zł z "Polskiego Ładu" - przypomina burmistrz Rafał Przybył. - Przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu. Będzie to okres 2-letniej realizacji, natomiast mamy nadzieję, że wszystko wystartuje w przyszłym roku. To co dobre, to chyba po tych wszystkich burzliwych dyskusjach i kontrowersjach, czy to ma być droga okólna, czy nie okólna, doszliśmy do porozumienia z mieszkańcami, a dokładnie z jednym z mieszkańców. Dzięki zamianie gruntów uda się osiągnąć porozumienie w sprawie tej drogi. 

Projekt inwestycji przewiduje budowę jezdni z nawierzchni bitumicznej, chodniki, zjazdy z kostki betonowej, ścieżkę rowerową o nawierzchni bitumicznej, ścieżkę pieszo-rowerową z kostki betonowej, zatoki postojowe, progi zwalniające z przejściami dla pieszych, tereny zieleni. 

/mapy w pdf można pobrać poniżej zamieszczonych grafik/

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę