Tugazeta

Wigilia lututowskiej Rodziny

Boże Narodzenie 2021
2021-12-19 22:11

W przepięknej scenerii Miejskiego Domu Kultury w Lututowie miała miejsce Wigilia Stowarzyszenia Integracyjnego ,,Rodzina” w Lututowie.

Prezes Kazimiera Chrobot powitała zaproszonych gości ,darczyńców i dobroczyńców oraz podopiecznych i członków Stowarzyszenia. Wśród zaproszonych osób nie mogło zabraknąć Burmistrza Miasta i Gminy Lututów Pana Marka Pikuły zaangażowanego włodarza, który w wyniku efektywnych starań i konkretnych poczynań zmienił oblicze Lututowa .

Władzę ustawodawczą reprezentowali Pan Marek Zgadzaj- Przewodniczący Rady oraz Wiceprzewodniczący Pan Józef Grzegorek jak również Panie :Radna Ewa Halusiak i Radna Beata Wyczałkowska.

W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć Księdza Kanonika, Dziekana, Proboszcza Parafii Lututów - Waldemara Gruszki, którego owacyjnie powitali zgromadzeni. Po raz pierwszy uczestniczył w spotkaniuPrezes Rejonowego Banku Spółdzielczego Pan Tomasz Klimecki. Było nam miło gościć Panią Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sylwię Świdurską, Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 r. w Lututowie Małgorzatę Kipigroch oraz Zastępcę Dyrektora Panią Grażynę Zaustowicz jak i Dyrektor Przedszkola Publicznego w Lututowie Panią Malwinę Grzybek .

Jak w każdą Wigilię w sposób ciepły i serdeczny powitano NASZYCH darczyńców i dobroczyńców: Pana Zygmunta Owczarka wraz z Rodziną ,Panią Dorotę Kaleta, Państwo: Katarzynę i Jacka Baków , Pana Eugeniusza Grzybka, witano i dziękowano za dobroć serca Panu Zdzisławowi Obała oraz Prezesowi Spółdzielni Dostawców Mleka w Wieluniu Panu Markowi Kapicy.

Przyszedł czas na życzenia świąteczne.

„Niech Święta Bożego Narodzenia przyniosą wszystkim tutaj zgromadzonym radość, miłość, pomyślność oraz spełnienie planów i zamierzeń!

Pamiętajmy o najbliższych, otwórzmy swoje serca, otoczmy ich ciepłem i dobrocią. Podzielmy się z tymi którzy nie potrafią wyrazić swoich potrzeb, jednak są spontaniczni i takiej radości jaką okazują nie da się zapomnieć! Mam taką nadzieję , że następna WIGILIA będzie już normalna bez reżimu sanitarnego!” – powiedziała Pani Prezes ,,RODZINY”

Piękne życzenia świąteczne i noworoczne złożyli Pan Burmistrz oraz Pan Przewodniczący Rady. Następnie Ks. Proboszcz rozpoczął Modlitwę Pańską a za nim wszyscy zgromadzeni. Zaśpiewano ,, Wśród nocnej ciszy’’ oraz spożyto opłatek .

Na stole pojawiły się tradycyjne potrawy: kompot z owoców i suszu, kapusta z grochem i grzybami, sałatki śledziowe w różnych kombinacjach kulinarnych, ryby, ziemniaki. Nie zabrakło smakowitych ciast oraz słodyczy i owoców!

Podopieczni otrzymali również wiele upominków, owoce cytrusowe i słodycze.

Organizatorzy

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę