Tugazeta

Wieruszów solidarny z Ukrainą

Dary dotarły do potrzebujących
2022-03-15 15:06

Od 6 lat gmina Wieruszów i Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” współpracuje z Gminą Maków z Ukrainy. Nasi partnerzy odwiedzali nas wielokrotnie w ramach wspólnie realizowanych projektów edukacyjnych i kulturalnych. Przedstawiciele Gminy Wieruszów również mieli okazję odwiedzić gościnny Maków. Współpraca nasza jest owocna, dzięki zaangażowaniu po obu stronach jednostek i organizacji pozarządowych.

W tym trudnym czasie dla wszystkich, spowodowanych barbarzyńskim najazdem Rosji na Ukrainę byliśmy i jesteśmy w stałym kontakcie z partnerami. Dzięki wspólnym działaniom udało się, w odpowiedzi na prośbę mera Makowa, przesłać w dniu 10.03.2022 zebraną pomoc rzeczową i przekazać na granicy Pani Wiktorii Bujnickiej reprezentującej Gminę Maków, która podzieliła się otrzymanymi darami z Kamieńcem Podolskim. Przekazane dary to m.in żywność, środki opatrunkowe, środki higieny i czystości, koce, lornetki, latarki, krótkofalówki, rękawice, skarpety, ubrania koszarowe, ubrania drelichowe strażackie itp. Nie zabrakło też lekarstw dla dzieci i dorosłych, kosmetyków, art. żywnościowych oraz odzieży dla niemowląt, o które prosili nasi partnerzy. Wartość przekazanych darów szacujemy na wartość ok. 30 tysięcy zł.

Transport na granicę został zorganizowany i zrealizowany przez TPD OM WTZ. Zakup materiałów był możliwy dzięki finansowemu wsparciu:

- Gminy Wieruszów

- Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub Otwartych Serc”

- Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie

- Wędlinka sp.j. PHU. Zakład rozbioru mięsa P.A. Gajewscy 

- CON DUO PPHU V. G. Wiśniewscy (Con Duo)

- OSP Kuźnica Skakawska OSP Kuźnica Skakawska

- ZHP Wieruszów

- oraz pomocy finansowej i rzeczowej pracowników i osób z niepełnosprawnością WTZ i ZAZ ich rodziców oraz osób współpracujących z TPD i SI ”KOS”

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc dla naszych potrzebujących partnerów z Ukrainy.

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę