Wielkie świętowanie w Bolesławcu

135-lecie jednostki oraz przekazanie samochodów
2017-09-30 16:46
135-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej połączone z przekazaniem samochodów ratowniczo-gaśniczych świętowano w sobotę na terenie Bolesławca. 
 
Uroczystości rozpoczęły się od mszy odprawionej w intencji strażaków. Część oficjalna została przeprowadzona na rynku, gdzie dokonano symbolicznego przekazania kluczyków do samochodów dla OSP Bolesławiec oraz OSP Kamionka-Piaski. Poświęcenia pojazdów dokonał honorowy gość, ks. biskup Adam Musiałek. 
 
Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wieruszowie i jednocześnie prezes OSP w Bolesławcu dziękował wszystkim osobom, dzięki którym udało się zakupić i sprowadzić do jednostki tak długo wyczekiwany samochód. - Po raz pierwszy w 135-letniej historii został zakupiony nowy wóz bojowy, który został nam przekazany - mówił dh Janusz Pietrzak. - Stało się to faktem dzięki ludziom o wielkich sercach, którzy przyznali nam dotację oraz przekazali darowizny na rzecz zakupu sprzętu i wyposażenia. W imieniu OSP w Bolesławcu składam serdeczne podziękowania wszystkim i każdemu z osobna. 
 
Szczególne podziękowania kierowano do Rady Gminy w Bolesławcu na czele z przewodniczącą Teresą Piotrowicz i wójta gminy Leszka Dominasa. Strażacy nie zapomnieli o pomocy ze strony posła Piotra Polaka, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi a także wszystkim sponsorom, którzy dołożyli swoje cegiełki do zakupu pojazdu. 
 
Uroczystość miała wyjątkowy charakter. Nie zabrakło Orkiestry Dętej ze Żdżar, pocztów sztandarowych, delegacji z sąsiednich jednostek OSP, przedstawicieli Rady Gminy, instytucji oraz organizacji. Wszyscy życzyli strażakom, by pojazdy służyły bardzo długo i nie musiały wyjeżdżać do akcji a jedynie na ćwiczenia. Wdzięczni za pomoc druhowie przygotowali pamiątkowe statuetki, podziękowania oraz publikację autorstwa druha Krystiana Owczarka, który opisał dzieje jednostki OSP w Bolesławcu. 
 
Patryk Hodera

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę