Wielkie ćwiczenia w naszym regionie

RENEGADE/SAREX-22
2022-04-22 10:01

W pierwszej połowie maja w Kobylej Górze oraz w Sycowie zaplanowano manewry RENEGADE/SAREX-22 oraz Wielki Piknik Służb. 

- Manewry RENEGADE/SAREX-22 odbędą się na terenie całego kraju w dniach 9-13 maja. Głównym organizatorem ćwiczeń jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Celem ćwiczenia jest sprawdzenie zdolności Sił Zbrojnych RP i układu pozamilitarnego, jako elementów systemu bezpieczeństwa narodowego państwa, do przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym właściwym dla systemu Obrony Powietrznej, jak również ratownictwa lotniczego i morskiego - zapowiadają organizatorzy. 

Już w marcu z tej okazji odbył się rekonesans na terenie Południowej Wielkopolski. - Celem spotkania było zapoznanie się z terenem działania służb oraz omówienie każdego zadania. Uczestnicy zapoznali się ze scenariuszem ćwiczeń oraz wyrazili swoje opinie. Epizod odbędzie się 11 maja na terenie gminy Kobyla Góra w Wielkopolsce oraz Gminy Syców na terenie Dolnego Śląska. Natomiast Wielki Piknik Służb odbędzie się 8 maja w Kobylej Górze. 

W objeździe wzięli udział przedstawiciele Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Centrum Operacji Powietrznej Dowództwa Komponentu Powietrznego, Wojsk Obrony Terytorialnej, Służby ASAR, Policji w tym pododdziały kontrterrorystyczne, Służby Więziennej, Państwowego Ratownictwa Medycznego, Państwowej Straży Pożarnej, Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości, Akademii Kaliskiej, Lasów Państwowych, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej a także przedstawiciele Szpitali w Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, Kępnie i Ostrzeszowie oraz Gminy Kobyla Góra. Koordynatorem epizodu nr 4 ćwiczenia RENEGADE/SAREX-22 jest  Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza Szukamy i Ratujemy, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. 

Szczegóły wydarzenia mają zostać przekazane 25 kwietnia podczas konferencji prasowej. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę