Wielki sukces technikum z Wieruszowa

Laureatów ogłoszono na Uniwersytecie Łódzkim
2022-01-11 15:34

Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie zajęło 4. miejsce w województwie łódzkim w rankingu "Perspektywy". 11 stycznia laureatów ogłoszono na Uniwersytecie Łódzkim. Dopiero jutro będą znane wyniki ogólnopolskie. 

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Łodzi, Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi oraz władze liceów i techników z Łodzi i regionu łódzkiego. Gospodarzem był Prof. Robert Zakrzewski, Prorektor UŁ. ds. studentów i jakości kształcenia. Prorektor podziękował dyrektorom szkół za konsekwentne dbanie o wysoki poziom nauczania. Zwrócił się też do uczennic i uczniów szkół z naszego regionu.  

Dziękuję Wam, drogie uczennice i drodzy uczniowie, za wasze zaangażowanie i codzienny wysiłek. Nie jest łatwo być obecnie uczniem – pandemia mocno skomplikowała Wam życie, zdezorganizowała je, jestem tego świadomy. Tym bardziej dziękuję Wam, że nawet w czasach nauki przed ekranem laptopa umiecie czerpać radość z rozwijania się. Tak, jak powiedziałem już wcześniej – mam nadzieję, że jak najszybciej będziecie mogli wrócić do szkół na stałe, bo przecież szkoła to także budowanie przyjaźni i po prostu radość. Nauka, choć bywa ciężką pracą, ma sprawiać radość  – mówił prof. Robert Zakrzewski, Prorektor UŁ. ds. studentów i jakości kształcenia. 

Wśród szkół technicznych najlepszą w tym roku okazało się Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie.  

Dziękuję swoim nauczycielom, uczniom, rodzicom, ale także naszemu organowi prowadzącemu, jakim jest gmina Kleszczów, która cały czas podkreśla, że inwestycja w oświatę we wspieranie szkół, dyrektorów, nauczycieli, inwestycja w dobre wykształcenie młodzieży powoduje, że nasza młodzież staje się przyszłością naszego regionu - powiedziała dyrektor placówki, Pani Agnieszka Nagoda-Gębicz. 

Najlepszym liceum w tegorocznym rankingu Perspektyw jest z kolei I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.  

Według mnie najlepszą szkołą jest ta, której uczniowie mówią “kocham tę szkołę, kocham moją szkołę, uwielbiam ją”. To ta szkoła, której rodzice mówią “szkoła mojego syna, mojej córki jest świetna. To też szkoła, której absolwenci ją wspominają i ją uwielbiają. Dlatego też gratuluje Państwu, dyrektorom łódzkich szkół, szkół z regionu łódzkiego, bo wiem, że Wasze szkoły też takie są - powiedział dyrektor popularnego „Kopra”, Pan Marcin Chrabelski. 

Perwsze piątki rankingu Perspektywy 2022 w Łódzkiem:  

  • Licea  

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi

Publiczne Liceum Ogólnokształcące UŁ im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata w Łodzi

Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej w Łodzi

Klasyczne Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach

XII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Łodzi

  • Technika 

Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie

Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi

Technikum im. Wisławy Szymborskiej w Zespole Szkół nr 3 w Skierniewicach

Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

Technikum nr 4 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu

 

Krajowe wyniki zostaną ogłoszone w środę 12 stycznia w Warszawie podczas Gali XXIV Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022.

 

źródło: Biuro Prasowe Uniwersytetu Łódzkiego 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę