Wielkanoc 2024 na drogach powiatu wieruszowskiego - podsumowanie

REGION
2024-04-02 10:27
Wielkanoc 2024 na drogach powiatu wieruszowskiego - podsumowanie

Wieruszowscy policjanci od piątku 29 marca do 1 kwietnia prowadzili wzmożone działania pn. „Wielkanoc 2024”. W tym czasie doszło do kilku kolizji drogowych, w których jedna osoba została poszkodowana. Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę kierującemu, poruszającemu się w obszarze zabudowanym, z prędkością 107 km/h. Pomimo zakończonych działań, wciąż apelujemy o rozwagę i zachowanie ostrożności na drogach.

W pierwszy dzień policyjnych działań, 29 marca, funkcjonariusze ruchu drogowego, w miejscowości Chobanin, na drodze wojewódzkiej 482 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem, poruszającego się z nadmierną prędkością. 21-latek pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 107 km/h, w miejscu, gdzie maksymalna dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Podczas sprawdzania w policyjnych bazach wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W związku z powyższym policjanci skierowali na nieodpowiedzialnego kierowcę wniosek o ukaranie do sądu.  

- Podczas weekendu odnotowaliśmy  kilka kolizji drogowych. W drugi dzień świąt, 1 kwietnia, doszło do czołowego zderzenia  pojazdów w miejscowości Mieleszyn. Skierowani na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 33-letnia kierująca pojazdem marki daewoo matiz, jadąc w kierunku Bolesławca, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu, w wyniku czego doprowadziła do czołowego zderzenia z osobowym audi, kierowanym przez 28-latka - relacjonuje asp. Piotr Siemicki z KPP. - Obrażeń ciała doznała kierująca z matiza, która trafiła do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Ponadto podczas trwania świątecznego weekendu mundurowi sprawdzili trzeźwość u ponad 70 kierujących, zatrzymali 2 dowody rejestracyjne i zastosowali łącznie 62 środków prawnych (pouczenia, mandaty karne i wnioski do sądu).

Pomimo zakończonych działań „Wielkanoc 2024” wieruszowscy policjanci apelują do osób, które czeka jeszcze powrót do domu o rozwagę, ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Warto jechać wolniej, aby bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży.

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę