Węglewice strażą stoją

Gmina Galewice
2022-02-20 10:03

Ochotnicza Straż Pożarna w Węglewicach podsumowała działalność w 2021 r. Zarząd otrzymał absolutorium. 

Obecnie jednostka liczy 58 członków, w tym 3 honorowych oraz 8 wspierających. W ciągu minionego roku przyjęto w szeregi 2 osoby. Przez wszystkie miesiące OSP brała udział w 26 wyjazdach a także innych wydarzeniach organizowanych na terenie gminy oraz powiatu. Pozyskano m.in bezzwrotną pożyczkę z Urzędu Pracy w kwocie 4 tys. zł w formie tarczy antykryzysowej. Dodatkowo OSP otrzymała dotację z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 w kwocie 5 tys. zł. Udało się także pozyskać dofinansowania od sponsorów, w tym Urzędu Gminy w Galewicach. 

- Dzięki tym wszystkim środkom udało się dokonać zakupu kamery termowizyjnej, wentylatora oddymiającego, dwóch latarek oraz hełmów. Kupiliśmy klucz do hydrantu podziemnego oraz uniwersalny klucz hydrantowy naziemny i podziemny, 4 kominiarki, 4 pary rękawic strażackich, 4 latarki kątowe, 2 kamizelki asekuracyjne oraz 2 myjki węży. 

Wśród wyróżniających się druhów najczęściej wyjeżdżających do akcji wymieniono Przemysława Spólnego (26 razy), Przemysława Mitułę (23 razy), Andrzeja Mitułę (20 rzy), Konrada Majewskiego (19) oraz Marka Stasika (17 razy). 

Zarząd działał w składzie: Monika Łuszkiewicz (prezes), Andrzej Mituła (wiceprezes), Przemysław Mituła (naczelnik), Przemysław Spólny (zastępca naczelnika), Jerzy Stolarczyk (sekretarz), Agata Mieszała (kronikarz), Andrzej Mieszała (skarbnik), Tomasz Żmuda (gospodarz) oraz Maciej Spólny (członek zarządu). 

W Komisji Rewizyjnej pracowali: Sebastian Juszczak, Edward Zawierta oraz Konrad Majewski. 

Przez cały rok OSP z Węglewic brała udział w wielu wydarzeniach, m.in. promocji szczepień, w akcjach charytatywnych i brała czynny udział w zabezpieczeniach różnych wydarzeń. Najważniejszą datą był 6 grudnia, kiedy OSP dołączyła do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. 

Nadal wyzwaniem jest przede wszystkim remont ściany szczytowej sali. - Liczymy, że Urząd Gminy również pomoże w remoncie i przeznaczy potrzebne środki na wyburzenie i postawienie na nowo tej popękanej ściany - mówiła prezes. - Środki, którymi dysponuje jednostka, w większości są zaplanowane na spełnienie wymogów uczestnictwa w KSRG. 

Zarząd dziękował wszystkim za współpracę i jednocześnie poprosił o dalszą pomoc. 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę