WDK poszukuje makatek

Informacja
2022-01-14 09:51

Wieruszowski Dom Kultury zwraca się z prośbą do mieszkańców powiatu wieruszowskiego o pomoc w dotarciu do właścicieli makatek kuchennych z różnymi hasłami. Makatki jeszcze parę lat temu były w każdej kuchni, można było je spotkać w domach, na wsiach, u babci.

Chcemy przywrócić ducha wspomnień kuchennych makatek i zorganizować na holu WDK wystawę co tu dużo mówić: dawnych ściereczek kuchennych z mądrościami.
Zwracamy się z prośbą do mieszkańców regionu o pomoc w tworzeniu tej wystawy. Prosimy o przejrzenie waszych szaf, szaf waszych babć, rodziców. Może te cenne ściereczki z fajnymi hasłami leżą gdzieś w zapomnieniu. Chcemy tę wystawę stworzyć wspólnie z Wami! Makatki kuchenne mają być odzwierciedleniem „dizajnu”, kuchennego naszego regionu. Makatki z wyszytymi hasłami, mądrościami, poradami, chętnie wypożyczymy na jakiś czas i pokażemy szerszej publiczności. Nie przejmujcie się, jeśli mają dziurki, plamki lub spraną tkaninę, to tylko czyni je piękniejszymi.

Na makatki podpisane (przypięta karteczka z imieniem i nazwiskiem) czekamy w Wieruszowskim Domu Kultury
ul. Rynek 8/9, Wieruszów 98-400, tel. 62 784 10 80.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę