Tugazeta

Warsztaty rozpoczęte. Lututowski Jarmark Folkloru

Relacja ze spotkania
2022-05-19 14:52
Warsztaty rozpoczęte. Lututowski Jarmark Folkloru

Miejski Ośrodek Kultury w Lututowie rozpoczął od maja realizację projektu "Lututowski Jarmark Folkloru", realizowanego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "EtnoPolska. Edycja 2022". Projekt ten jest dofinansowany ze środków MKiDN.

Rozpoczął się cykl warsztatów dla dorosłych, m.in. z wikliny. Odbędą się również warsztaty z bibułkarstwa, malarstwa na szkle, plastyczne-rękodzieło, rzeźby oraz florystyczne. W lipcu nie zabraknie także warsztatów przeznaczonych dla dzieci i młodzieży.

W ramach projektu realizowane są zadania z zakresu twórczości ludowej, uwzględniające tradycyjne rękodzieło i rzemiosło, a także unikatowe zjawiska folkloru wiejskiego i miejskiego. Program EtnoPolska jest odpowiedzią na potrzeby społeczności lokalnych i regionalnych, dla których ważne jest dziedzictwo kulturowe.

Za nami pierwsze warsztaty z wikliny.

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę