Tugazeta

Warsztaty nauki biegów na orientację w Żdżarach

Relacja nadesłana do redakcji
2022-06-22 12:33
Warsztaty nauki biegów na orientację w Żdżarach

20 czerwca 2022 r. uczniowie klas I-III z Publicznej Szkoły podstawowej w Żdżarach wyruszyli do ,,Żdżarskiego Lasu’’, by w formie warsztatów w terenie uczyć się orienteeringu. W pobliżu Jeziora Żdżarskiego rozpoczęto zabawę z mapą i stałą trasą do biegów na orientację. Dzieci z ogromną radością i niecierpliwością szukały kolejnych punktów – słupków, a na kartach startowych za pomocą perforatora potwierdzały swój pobyt. Najciekawszy odcinek trasy, ale i najtrudniejszy okazał się rejon, tzw. Gór. Tutaj duże różnice terenu, strome podejścia wśród pięknego lasu sosnowego wymagały nieco wysiłku. Ale dzieci oprócz poszukiwania punktów kontrolnych zauważały połacie paproci, borówki-jagody, pierwsze grzyby – choć to muchomory, nawet przebiegającą jaszczurkę.

Niestety, pogoda sprawiła nam psikusa, zbliżająca się burza zmusiła nas do wcześniejszego powrotu do szkoły, gdzie zjedliśmy przygotowany posiłek, który pewnie lepiej by smakował w lesie.

Naukę orienteeringu realizowaliśmy w ramach programu: ,,Biegi na orientację dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Bolesławiec’’ realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żdżary i Wiewiórka, a współfinansowanego przez Gminę Bolesławiec.

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę