Warsztaty edukacyjne w Koperniku

Powiat Wieruszowski
2023-09-27 07:28
Warsztaty edukacyjne w Koperniku

Spotkanie profilaktyczne pod nazwą „trzeźwo znaczy zdrowo i bezpiecznie” odbyło się w ubiegłym tygodniu w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie. W spotkaniu brali udział wieruszowscy policjanci, którzy edukowali młodzież w zakresie wpływu alkoholu na koncentrację oraz przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

22 września funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie zostali zaproszeni na warsztaty profilaktyczne pn. „trzeźwo znaczy zdrowo i bezpiecznie”, które odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie. Organizatorem spotkania byli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieruszowie. Celem warsztatów było uświadomienie młodym ludziom jaki wpływ na naszą koncentrację i zdolność do prowadzenia pojazdów ma wypity alkohol. Policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej i Nieletnich uświadamiała młodym ludziom, że często popełniają czyny karalne nie mając świadomości, że zdarzenia w których biorą udział noszą znamiona przestępstwa lub wykroczenia. Policjantka omówiła także temat przemocy rówieśniczej i konsekwencje prawne jej stosowania. Prelekcję na temat bezpiecznego poruszania się po drogach przeprowadzili funkcjonariusze ruchu drogowego. W szczególności omówili zasady poruszania się przez pieszych jak również jednośladami, quadami i hulajnogami elektrycznymi. Mundurowi zachęcali młodzież by dbali o swoje bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach poprzez korzystanie z elementów odblaskowych i odpowiednią dbałość o wyposażenie jednośladów w oświetlenie.

Podczas trwania warsztatów uczniowie szkoły mogli się przekonać jak zachowuje się człowiek po wypiciu alkoholu czy zażyciu narkotyków wykorzystując do tego specjalnie skonstruowane alkogogle i narkogogle. Uczestnicy warsztatów mogli sprawdzić swoją koordynację ruchową pokonując tor przeszkód z założonymi tymi okularami. Kolejnym etapem szkolenia było omówienie przez strażaków podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobie, która jest pod działaniem alkoholu czy narkotyków oraz poszkodowanemu z obrażeniami ciała.

Takie spotkanie było doskonałą okazją podniesienia wiedzy wśród młodzieży szkolnej. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali prelekcji jak również aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Dziękujemy OSP Wieruszów za zaproszenie.

asp. Piotr Siemicki

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę