Warsztatowy wyjazd z Lututowa do Kudowy Zdrój

Relacja nadesłana do redakcji
2022-11-23 09:51
Warsztatowy wyjazd z Lututowa do Kudowy Zdrój

W listopadzie dla uczestników warsztatów organizowanych w ramach projektu MOK w Lututowie „Plantacja Kultury w Lututowie” odbył się wyjazd warsztatowy do Kudowy Zdrój. Miasto otoczone z jednej strony Górami Stołowymi, z drugiej Górami Orlickimi oraz Wzgórzami Lewińskimi może oczarować każdego. W trakcie wyjazdu nie zabrakło miejsca na odwiedzenie ciekawych miejsc takich jak Kaplica Czaszek, Park Zdrojowy z Pijalnią Wód, Park Zdrojowy w Dusznikach Zdrój. Nasi uczestnicy mieli okazje odwiedzić Muzeum Papiernictwa, gdzie poznali historię papieru. Oprócz podziwiania XVI/XVII – wiecznego młyna papierniczego o unikatowej architekturze mogli zapoznać się z całym procesem produkcji papieru czerpanego według dawnej technologii na oryginalnych zabytkowych maszynach. Wspaniały krajobraz oraz pejzaż kotliny w jesiennych barwach stał się inspiracją dla naszych uczestników warsztatów.

Projekt realizowany jest w ramach Programu „Edukacja Kulturalna 2022”, dofinansowanego ze środków MKiDN z Funduszu Promocji Kultury- państwowego funduszu celowego.

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę